Realizujeme vytápění v Jizerských horách – část II.

V minulém článku Realizujeme vytápění rekreačního objektu v Jizerských horách jsme Vás seznámili s naším projektem, který je skvělou ukázkou použití topných uhlíkových fólií v krásném prostředí Jizerských hor.

V současné době je systém vytápění v provozu, je zapojený a probíhají pouze dokončovací práce.

Realizace vytápění uhlíkovými fóliemi je rychlá záležitost, to ovšem neznamená, že by nebylo potřeba zkušeností a preciznosti při práci.

Jizerské hory

(Pokračování textu…)

Měření termokamerou

Profesionální práce se neobejde bez specializovaných pomůcek.

Instalace topných fólií má několik fází – projekt, pokládka fólií a zapojení, instalace regulace a termostatů, dokumentace skutečného provedení. Protože preciznost a kvalita provedení jsou pro nás zásadní cíle, ve všech těchto fázích využíváme nástroje a zařízení, které nám k tomu dopomůžou.

Realizujeme vytápění rekreačního objektu v Jizerských horách
(Pokračování textu…)

Realizujeme vytápění rekreačního objektu v Jizerských horách

Uhlíkové fólie jsou v poslední době velmi populárním způsobem vytápění. To, že se hodí nejen pro rodinné domy, dokazuje i náš projekt vytápění rekreačního objektu v Jizerských horách, který právě realizujeme.

Vytápěným objektem je bývalý penzion Dřevona v Hraběticích, v krásném prostředí v srdci Jizerských hor. Je to typická horská chata, zčásti dokonce kamenná a roubená. Jak bývá v těchto oblastech zvykem, nad prvním nadzemním podlažím začíná střecha s velkým sklonem, v ní se nachází další dvě podlaží. To, že zde bývají mrazivé zimy, byl také jeden z rozhodovacích důvodů pro uhlíkové fólie.

Jizerské hory
(Pokračování textu…)

Jak funguje vytápění uhlíkovými fóliemi

LARX s.r.o. instaluje moderní a efektivní vytápění elektrickými uhlíkovými fóliemi. Z důvodů množících se dotazů i omylu rozšířených mezi veřejností jsme se rozhodli pro naše zákazníky sepsat srozumitelný technický článek o tom, jak sálavé vytápění a uhlíkové fólie doopravdy fungují.

Sálavé vytápění – tři typy šíření tepla

Uhlíkové topné fólie
(Pokračování textu…)

Uhlíkové fólie v Krnově aneb řešení vytápění od společnosti LARX

Technologická společnost LARX se zabývá vytápěním. Možná to někomu přijde jako odvětví, kde se toho za poslední desetiletí moc nezměnilo, ale my se věnujeme inovacím. Naší vizí je jednotný nositel energie – elektřina, která pohání všechny systémy v domě i mimo dům a elektromobily. Můžeme jí vyrábět lokálně fotovoltaickými panely a uchovávat v bateriích. Je to nejčistší forma energie.

Právě na vytápění elektrickou energií se v LARXu specializujeme. A to ve formě moderního podlahového anebo i stropního plošného vytápění. Naše inovace spočívá v použití uhlíkových topných fólií. Počátky výroby sahají několik desítek let nazpět. Ovšem v posledních letech vymysleli v Jižní Koreji způsob jak vylepšit a zefektivnit proces výroby. Elektrické topné fólie se stávají masově používaným topným prvkem po celém světě.

Uhlíkové topné fólie
(Pokračování textu…)