Uhlíkové fólie, a zejména náš systém chytrého vytápění UHLÍKOVÉFÓLIE.CZ, jsou stále populárnější v developerské výstavbě.

V současné době finalizujeme projekt vytápění bytového domu v Hostivaři. Jedná se o novostavbu – dvanáct bytových jednotek v luxusním provedení.

Hostivař larx uhlikove folie instalace

Podmínky v developerské výstavbě jsou stále náročnější. Proces výstavby se zrychluje, je snaha o co největší efektivitu jak výstavby, tak bydlení. Každý centimetr obytné plochy se cení.

Přesně do těchto podmínek je ideální náš systém podlahového vytápění uhlíkovými fóliemi. V porovnání s jinými systémy (teplovodní – plyn, tepelná čerpadla atd.) má systém UHLÍKOVÉFÓLIE.CZ nejkratší dobu realizace. Developer jistě také ocení vysokou odolnost našich vlastních uhlíkových fólií, přímo navržených pro náročné podmínky na stavbě a zalití do potěru.

Bytový dům v Praze – Hostivaři byl postaven z tepelněizolačního zdiva a není podsklepený. Byty jsou v přízemí, v patře, i v podkroví sedlové střechy. Toho bylo možné docílit díky minimalizaci nezbytného technického zázemí. Uhlíkové fólie jsou lokální systém vytápění, veškeré potřebné vybavení se nachází v bytovém rozvaděči (a termostat v místnosti). Proto vytápění nepotřebuje technickou místnost, je naprosto nenáročné na prostor.

Součinitel prostupu tepla obvodového zdiva je 0,16 W/m2K, jedná se o dobře izolovanou stavbu. V součinnosti s dalšími profesemi jsme navrhli takový výkon a rozmístění fólií, aby byla pokrytá tepelná ztráta objektu a podlahové vytápění bylo komfortní pro uživatele.

Regulace je vždy prováděna termostatem v každém okruhu (většinou v každé místnosti), na základě požadavku uživatele, podle čidel prostorové a podlahové teploty. Pro každou regulaci je zásadní, aby byla jednoduchá, přehledná a uživatelsky přívětivá. V současnosti je jasnou volbou možnost vzdáleného ovládání.

Pro tyto požadavky jsme spolu s developerem vybrali jako optimální regulaci systémem Jablotron 100, který propojuje vytápění, zabezpečení a ovládání dalších zařízení (například ohřev vody) do jedné mobilní aplikace. Samozřejmostí je klasický termostat a ovládání na stěně pro konzervativní uživatele. Systém UHLÍKOVÉFÓLIE.CZ a regulace Jablotron řeší kompletní vytápění bytového domu, není potřeba žádný jiný zdroj tepla.

Více se dozvíte na našich stránkách přímo určených pro developery.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *