Uhlíkové fólie a materiál systému vytápění
LARX UHLÍKOVÉFÓLIE.CZ

Jít rovnou na objednávku
LARX uhlíková fólie, 100 W/m²

175,- Kč/m

LARX uhlíková fólie, 100 W/m²

Objednací kód: LARX-CF100W050S

Výkon 100 W/m², suchá instalace, extrémně tenká. Základní prvek systému vytápění LARX UHLÍKOVÉFÓLIE.CZtopná uhlíková fólie. LARX uhlíková fólie má precizní konstrukci s minimální tloušťkou pro zanedbatelné navýšení konstrukce podlahy. Přesto je velmi odolná a splňuje nejvyšší požadavky na komfort a bezpečnost elektrického vytápění. Vhodná zejména k instalaci přímo pod plovoucí podlahovou krytinu. LARX uhlíková fólie využívá CNT technologii při nanášení uhlíku. Účinnost výroby tepla je 99 % a provoz je zcela bezúdržbový. Tloušťka je 0,4 mm. Vyrobeno v Jižní Koreji.

Přílohy: montážní video, instalační návod

LARX uhlíková fólie, 180 W/m²

175,- Kč/m

LARX uhlíková fólie, 180 W/m²

Objednací kód: LARX-CF180W050S

Výkon 180 W/m², suchá i mokrá instalace, extrémně tenká. Základní prvek systému vytápění LARX UHLÍKOVÉFÓLIE.CZtopná uhlíková fólie. LARX uhlíková fólie má precizní konstrukci s minimální tloušťkou pro zanedbatelné navýšení konstrukce podlahy. Přesto je velmi odolná a splňuje nejvyšší požadavky na komfort a bezpečnost elektrického vytápění. Vhodná k instalaci pod potěr i přímo pod podlahovou krytinu. Uhlíková fólie LARX-CF180W050S je vhodná i pro stropní vytápění. LARX uhlíková fólie využívá CNT technologii při nanášení uhlíku. Účinnost výroby tepla je 99 % a provoz je zcela bezúdržbový. Tloušťka je 0,4 mm. Vyrobeno v Jižní Koreji.

Přílohy: montážní video, instalační návod

LARX odolná uhlíková fólie, 150 W/m²

275,- Kč/m

LARX odolná uhlíková fólie, 150 W/m²

Objednací kód: LARX-RF150W050S

Výkon 150 W/m², mokrá i suchá instalace, zvýšená odolnost. Základní prvek systému vytápění LARX UHLÍKOVÉFÓLIE.CZtopná uhlíková fólie. LARX odolná uhlíková fólie má unikátní dvojitou laminaci. Chrání fólii před mechanickým poškozením, vlhkostí a je hlavním nosným prvkem všech součástí fólie. Vrstvy PET a PE laminace kombinují výhody obou materiálů a poskytují zejména výbornou izolaci proti vlhkosti a elektřině. Vhodná k instalaci pod potěr i přímo pod podlahovou krytinu. Skvělá do developerských projektů i rodinných domů. LARX odolná uhlíková fólie využívá CNT technologii při nanášení uhlíku. Účinnost výroby tepla je 99 % a provoz je zcela bezúdržbový. Tloušťka je 0,7 mm. Vyrobeno v Jižní Koreji.

Přílohy: montážní video, instalační návod

Butylová izolační páska na hrany a konektory 5 cm, role 20 m (LARX-BT005S020L)

600,- Kč

Butylová izolační páska na hrany a konektory 5 cm, role 20 m

Objednací kód: LARX-BT005S020L
EAN: 0670924998327

Butylovou lepící páskou se izolují konektory uhlíkové fólie a střižné hrany jednotlivých pruhů uhlíkové fólie. U žluté LARX odolné uhlíkové fólie je nutné izolovat celou střižnou hranu i konektory - spotřeba přibližně 1,5 m butylové pásky na pruh LARX odolné uhlíkové fólie. U černé LARX uhlíkové fólie se střižná hrana neizoluje, izolují se pouze konektory - spotřeba přibližně 0,5 m butylové pásky na pruh LARX uhlíkové fólie.

Vyrobeno v Jižní Koreji.

Vodič hnědý 2,5 mm², návin 50 m (LARX-WBROWN-25D050L

1.000,- Kč

Vodič hnědý 2,5 mm², návin 50 m

Objednací kód: LARX-WBROWN-25D050L
EAN: 0670924998334

Hnědá izolace. Připojovací vodič pro uhlíkové fólie. Má dvojitou elektrickou izolaci a je odolný proti vysokým teplotám. Pro každou instalaci je potřeba přibližně stejné množství hnědého a modrého vodiče. Vyrobeno v Jižní Koreji.

Vodič modrý 2,5 mm², návin 50 m (LARX-WBLUE-25D050L)

1.000,- Kč

Vodič modrý 2,5 mm², návin 50 m

Objednací kód: LARX-WBLUE-25D050L
EAN: 0670924998341

Modrá izolace. Připojovací vodič pro uhlíkové fólie. Má dvojitou elektrickou izolaci a je odolný proti vysokým teplotám. Pro každou instalaci je potřeba přibližně stejné množství hnědého a modrého vodiče. Vyrobeno v Jižní Koreji.

Balení konektorů, balení 20 ks (LARX-CLAMP001X20P)

248,- Kč

Balení konektorů, balení 20 ks

Objednací kód: LARX-CLAMP001X20P
EAN: 0670924998358

Žabkové konektory se lisují krimpovacími kleštěmi (LARX-CLAMPPLIER001) na měděné vodící pásky uhlíkových fólií. Na každý pruh uhlíkové fólie jsou potřeba dva konektory.

Krimpovací kleště, balení 1 ks (LARX-CLAMPPLIER001)

1.231,- Kč

Krimpovací kleště, balení 1 ks

Objednací kód: LARX-CLAMPPLIER001
EAN: 0670924998303

Krimpovacími kleštěmi se lisují konektory (LARX-CLAMP001X20P) na uhlíkové fólie.

Zemnící síť pro uzemnění uhlíkových fólií v koupelnách, balení 1 ks

250,- Kč

Zemnící síť 1x2 m pro uzemnění uhlíkových fólií v koupelnách, balení 1 ks

Objednací kód: LARX-ZEMSIT-100S200L
EAN: 0670924998549

Zemnící síť je dle normy nutné instalovat na PE fólii nad uhlíkovou fólií v koupelnách a podobných vlhkých místnostech. Zemnící síť musí být připojena na ochranné pospojení (žlutozelený vodič). Zemnící síť musí překrývat všechny pruhy uhlíkové fólie. Rozměry sítě jsou 1 x 2 m

Lepící páska LARX UHLÍKOVÉFÓLIE.CZ, balení 1 ks

50,- Kč

Lepící páska LARX UHLÍKOVÉFÓLIE.CZ, balení 1 ks

Objednací kód: LARX-UF-IZOLEPA
EAN: 0670924998396

Univerzální lepící páska systému vytápění LARX UHLÍKOVÉFÓLIE.CZ pro všestranné použití, zejména jako pomocný fixační materiál k uhlíkovým fóliím.

1.240,- Kč

LARX LCD termostat, 16 A, balení 1 ks

Objednací kód: LARX-TERM-LCDTL
EAN: 0670924998310

Maximální zátěž 16 A. Jednoduchá regulace v kvalitním provedení, nerušící a čistý design. LARX LCD termostat má jak manuální, tak programovatelný týdenní režim. Ovládání je naprosto intuitivní, tlačítkové. Přibaleným podlahovým čidlem lze omezit maximální teplotu podlahy. Termostat umí hlídat i nezámrznou teplotu. Jak LCD, tak Wi-Fi varianta jsou ideální regulací systému vytápění LARX UHLÍKOVÉFÓLIE.CZ

Přílohy: návod pro LARX LCD termostat

2.479,- Kč

LARX Wi-Fi termostat, 16 A, balení 1 ks

Objednací kód: LARX-TERM-WIFI
EAN: 0670924998419

Maximální zátěž 16 A. Jednoduchá regulace v kvalitním provedení. LARX Wi-Fi termostat má jak manuální, tak programovatelný týdenní režim. Díky Wi-Fi připojení termostat připojíte do své domácí Wi-Fi sítě a propracovanou mobilní aplikací můžete vytápění vašeho domu ovládat odkudkoliv ve světě. Přibaleným podlahovým čidlem lze omezit maximální teplotu podlahy. Termostat umí hlídat i nezámrznou teplotu.

Přílohy: návod pro LARX Wi-Fi termostat, informace na blogu

Jít rovnou na objednávku

Montážní LARX demo sada

Vyžádejte si zdarma LARX demo sadu na info@uhlikovefolie.cz

Vyzkoušejte si náš systém vytápění LARX UHLÍKOVÉFÓLIE.CZ a nechte si zdarma zaslat naší ukázkovou demo sadu. Ta obsahuje LARX odolnou uhlíkovou fólii o výkonu 150W/m2 a LARX uhlíkovou fólii o výkonu 180W/m2. K tomu sadu 4 konektorů, kabelů se studeným koncem, butylové pásky a návod pro montáž. Sada dále obsahuje informační letáky systému vytápění LARX UHLÍKOVÉFÓLIE.CZ. Montáž dle normy musí provádět osoba znalá - vyhláška č. 50/1978 Sb. o odborné způsobilosti v elektrotechnice. Při objednávce demo sady emailem uveďte Vaše IČ, doručovací adresu a telefon.

Montážní sada systému vytápění LARX UHLÍKOVÉFÓLIE.CZ

Vypracujeme projekt vytápění

Rádi Vám nebo Vašemu elektrikáři poskytneme podporu pro správnou instalaci našeho vytápění. Pokud si nevíte rady s tepelnými ztrátami či návrhem vytápění, kontaktujte nás.

V případě Vašeho zájmu Vám vypracujeme kompletní projekt vytápění se všemi výpočty tepelných ztrát a výkonů vytápění po uhrazení poplatku dle velikosti objektu (například běžný jednopodlažní rodinný dům za 10.000,- Kč bez DPH). V rámci projektu dojedeme k Vám na stavbu a předáme Vám stavební připravenost včetně seznamu materiálu k instalaci.

Projekt vytápění obsahuje

 • návštěvu našeho projektanta na stavbě
 • kladečský plán uhlíkových fólií
 • výpočet výkonů a tepelných ztrát místností
 • technickou zprávu
 • popis stavební připravenosti

Stručný popis instalace vytápění

Důležité - přečtěte si kompletní podrobný instalační návod zde!

Potřebný materiál


Potřebné nářadí


Základní stavební připravenost

Základní stavební připravenost

Dvě možnosti instalace

1Aplikace přímo pod
plovoucí krytinu

Kročejová izolace LARX UHLÍKOVEFÓLIE.CZ Odolná karbonová folie Laminátová podlaha
 • 1Libovolná skládaná krytina
 • 2PE fólie 0,2 mm
 • 3LARX uhlíková fólie
 • 4Podkladní deska hobra

Stručný postup aplikace přímo pod plovoucí krytinu (více v podrobném návodu)

 1. Na vyčištěnou podlahovou plochu bez nerovností položte podkladní desku. Slouží jako kročejová a tepelná izolace. Napájecí kabely LARX uhlíkové fólie se ukládají do drážek vyřezaných v této podkladní desce.
 2. Podle projektu naměřte a nastříhejte pruhy LARX uhlíkové fólie.
 3. Položte LARX uhlíkovou fólii na určené místo a zajistěte jí proti posunutí.
 4. Krimpovacími kleštěmi nalisujte konektory na fólii. Dbejte na to, aby byl konektor v místě měděného pásku.
 5. Proveďte kontrolní měření odporu před pokládkou dle Záručního listu.
 6. Odizolujte připojovací vodiče. U prvního pruhu vodiče odizolujte na konci, v případě dalších pruhů LARX uhlíkové folie vodiče odizolujte průběžně. Lisovacími kleštěmi zalisujte vodič do konektoru.
 7. Čtyřmi butylovými páskami (obdélníky 8 x 5 cm) zaizolujte s přesahem alespoň 1 cm konektory. Na opačném konci LARX uhlíkové fólie zaizolujte měděné pásky vždy jedním přehnutým obdélníkem butylové pásky.
 8. Připravte drážky v podkladních deskách a uložte do nich kabely a případně i izolované konce LARX uhlíkové fólie.
 9. Odborná osoba s osvědčením dle vyhlášky 50/1978 sb. §6 provede zapojení LARX odolné uhlíkové fólie do instalační krabice nebo do termostatu.
 10. V případě více pruhů LARX uhlíkové fólie v jedné místnosti je možné tyto pruhy sériově nebo paralelně spojovat.
 11. Pro podlahové vytápění je nutné do drážky v podkladní desce přímo pod LARX odolnou uhlíkovou fólií umístit podlahové čidlo termostatu a zajistit proti posunutí.
 12. Všechny pruhy LARX uhlíkové fólie překryjte ochrannou a izolační PE fólií s minimální tloušťkou 0,2 mm.
 13. Proveďte kontrolní měření odporu dle Záručního listu a zakreslete pozice jednotlivých pruhů LARX uhlíkové fólie, vodičů, zapojení a přístrojů.
 14. Vše zkontrolujte a položte skládanou podlahovou krytinu dle instrukcí výrobce.

2Aplikace
pod potěr

LARX UHLÍKOVEFÓLIE.CZ PE fólie Anhydrit/beton Možné lepidlo na dlažbu Odolná karbonová folie
 • 1Libovolná krytina / dlažba
 • 2Možné lepidlo na krytinu
 • 3Anhydrit / beton / fermacell
 • 4PE fólie 0,2 mm
 • 5LARX odolná uhlíková fólie

Stručný postup aplikace pod potěr (více v podrobném návodu)

 1. LARX odolná uhlíková fólie se pokládá zpravidla na tepelnou izolaci (podlahový polystyrén).
 2. Podle projektu naměřte a nastříhejte pruhy LARX odolné uhlíkové fólie.
 3. Položte LARX odolnou uhlíkovou fólii na určené místo a zajistěte jí proti posunutí.
 4. Krimpovacími kleštěmi nalisujte konektory na fólii. Dbejte na to, aby byl konektor v místě měděného pásku.
 5. Proveďte kontrolní měření odporu před pokládkou dle Záručního listu.
 6. Odizolujte připojovací vodiče. U prvního pruhu vodiče odizolujte na konci, v případě dalších pruhů LARX odolné uhlíkové folie vodiče odizolujte průběžně. Lisovacími kleštěmi zalisujte vodič do konektoru.
 7. Dvěma butylovými páskami zaizolujte střižnou hranu s konektory. Opačný konec LARX odolné uhlíkové fólie zaizolujte jednou páskou přehnutou napůl. Zajistěte vodiče proti posunutí.
 8. Odborná osoba s osvědčením dle vyhlášky 50/1978 sb. §6 provede zapojení LARX odolné uhlíkové fólie do instalační krabice nebo do termostatu.
 9. V případě více pruhů LARX odolné uhlíkové fólie v jedné místnosti je možné tyto pruhy paralelně spojovat.
 10. Všechny LARX odolné uhlíkové fólie překryjte ochrannou a izolační PE fólií s minimální tloušťkou 0,2 mm.
 11. Pro podlahové vytápění je nutné na PE fólii přímo nad LARX odolnou uhlíkovou fólií umístit podlahové čidlo termostatu a zajistit proti posunutí.
 12. V koupelnách musí být nad LARX odolnou uhlíkovou fólií na PE fólii položena zemnící síť připojená na ochranné pospojení.
 13. Proveďte kontrolní měření odporu dle Záručního listu a zakreslete pozice jednotlivých pruhů LARX odolné uhlíkové fólie.
 14. Vše zkontrolujte a zalijte podlahu dle technologického postupu výrobce. Doporučená tloušťka anhydritu nebo betonu nad LARX odolnou uhlíkovou fólií je 45 mm.

Objednací formulář

Při objednávce vyšší jak 50.000,- bez DPH Vám zboží zavezeme po ČR zdarma do 3 dnů a provedeme na místě stavby instalační instruktáž.

Topné fólie LARX Cena bez DPH Počet
LARX uhlíková fólie 100w/m², 1 metr délky (LARX-RF050W050S)LARX uhlíková fólie, 100 W/m², šířka 0,5 m, cena za 1 m délky 175,- Kč
LARX uhlíková fólie 200w/m², 1 metr délky (LARX-RF050W050S)LARX uhlíková fólie, 180 W/m², šířka 0,5 m, cena za 1 m délky 175,- Kč
LARX odolná uhlíková fólie, 1 metr délky (LARX-RF150W050S)LARX odolná uhlíková fólie, 150 W/m², šířka 0,5 m, cena za 1 m délky 275,- Kč
     
Regulace topných fólií Cena bez DPH Počet
LARX LCD termostat, 16 A, balení 1 ks (LARX-TERM-LCDTL)LARX LCD Termostat 1.240- Kč
LARX Wi-Fi termostat, 16 A, balení 1 ks (LARX-TERM-WIFI)LARX Wi-Fi termostat (chytrý) 2.479,- Kč
     
Spotřební materiál Cena bez DPH Počet
Vodič hnědý 2,5 mm², návin 50 m (LARX-WBROWN-25D050LVodič hnědý 2,5 mm², cívka 50 m 1.000,- Kč
Vodič modrý 2,5 mm², návin 50 m (LARX-WBLUE-25D050L)Vodič modrý 2,5 mm², cívka 50 m 1.000,- Kč
Butylová izolační páska na hrany a konektory 5 cm, role 20 m (LARX-BT005S020L)Butylová izolační páska na hrany a konektory 5 cm, role 20 m 600,- Kč
Krimpovací kleště, balení 1 ks (LARX-CLAMPPLIER001)Krimpovací kleště na konektory, balení 1 ks 1.231,- Kč
Balení konektorů, balení 20 ks (LARX-CLAMP001X20P)Žabkový připojovací konektor na fólie, balení 20 ks 248,- Kč
Zemnící síť pro uzemnění uhlíkových fólií v koupelnáchZemnící síť pro uzemnění uhlíkových fólií v koupelnách, balení 1 ks 250,- Kč
LARX UHLÍKOVÉFÓLIE.CZ lepící páska, balení 1 ksLepící páska LARX UHLÍKOVÉFÓLIE.CZ, balení 1 ks 50,- Kč
Poštovné a balnéPoštovné a balné 500,- Kč

Po odeslání objednávky Vám bude ihned zaslána zálohová faktura. Po jejím uhrazení bude objednávka odeslána na Vaši adresu do 2 pracovních dnů. Poštovné a balné je zdarma při objednávce nad 15.000,- Kč bez DPH, jinak 500,- Kč bez DPH. Minimální objednávka LARX uhlíkové fólie je 10 m. Před objednáním si prosím pečlivě přečtěte naše obchodní podmínky.

Cena celkem: 0 bez DPH (0 Kč s DPH)

Certifikace

LARX UHLÍKOVÉFÓLIE.CZ Certifikát

LARX uhlíkové fólie jsou pečlivě testovány

Splňují nejpřísnější české i evropské normy a požadavky na bezpečnost a zdravé prostředí v interiérech. Mají všechny potřebné certifikace pro Českou republiku i ostatní evropské země.

Soubory a návody ke stažení

Dokumenty k LARX uhlíkovým fóliím

Dokumenty k termostatům

Ostatní

Kontakt

Ing. Radek Bartuška, MBA

Ředitel společnosti
Ing. Radek Bartuška

Telefon 725 140 141
Bc. Ondřej Levý

Realizace zakázek
Bc. Ondřej Levý

Telefon 725 140 142
Ing. Petr Dvořák

Projekce, příprava
Ing. Petr Dvořák

Telefon 725 140 143
Richard Matějček

Objednávky, technická podpora
Richard Matějček

Telefon 725 140 144
Ing. Martina Pokorná

Administrativa, fakturace
Ing. Martina Pokorná

Telefon 725 140 145

Prodejna LARX Carbon Kit - Praha

Prodejna LARX Carbon Kit - Praha
Prodejna LARX Carbon Kit - Praha
Prodejna LARX Carbon Kit - Praha